REGULAMIN CHORĄGWI 2021
1. KTO MA ZAWSZE RACJĘ
Namiestnik ma zawsze rację. Jak nie ma Namiestnika, rację zawsze ma Oboźny (Regimentarz). Jak nie ma Namiernika i Regimentarza, rację mają osoby wyznaczone przez Oboźnego. W sprawach: porządku na terenie obozu (śmieci, przedmioty niehistoryczne), stroju i poprawności uzbrojenia tudzież nieprzyzwoitego zachowania rację mają Marszałek, Regimentarz W pozostałych sprawach rację mają dowódcy grup (wyjątek pkt 1, 2, 3, 4). Jak nikt nie ma racji patrz pkt 1, 2, 3, 4, 5.
2. SKUTKI NIE SŁUCHANIA MAJĄCYCH RACJĘ
Za nieprzestrzeganie zaleceń i nieposzanowanie racji osób wyżej wymienionych grożą kary wszelakie wymyślone przez Namiestnika. Od decyzji Namiestnika nie ma odwołania. Za uporczywe nierespektowanie zdania i racji osób wymienionych wyżej grozi wydalenie z chorągwi i wieczna banicja zwana potępieniem.
3. PORZĄDEK W OBOZIE
Po przybyciu do obozu meldujemy się do: Namiestnika, Regimentarza lub osób wyznaczonych przez Regimentarza w celu prezentacji i potwierdzenia obecności w obozie. Oboźnego, który wyznaczy miejsce na rozbicie namiotu. Na terenie obozu ograniczamy do minimum chodzenie w cywilach W stroju historycznym chodzimy od momentu obwieszczenia tego przez Namiestnika. Za strój historyczny uznajemy strój uznany przez Namiestnika, Marszałka albo Podstolinę. W obozie dbamy o porządek wokół swoich namiotów oraz na terenie całego obozowiska. Śmieci wyrzucamy od razu w wyznaczonych miejscach lub też przechowujemy w namiotach. Przechodząc koło przypadkowo wyrzuconych śmieci wyrzucamy od razu. Od chwili ogłoszenia przez Namiestnika dni historycznych, dbamy o używanie na terenie obozu przedmiotów uznanych za historyczne. Na stołach i miejscach wspólnych może znajdować się tylko zastawa historyczna. Opakowania współczesne są zakazane, unikamy tez innych elementów nowoczesności. Jeśli zaś sytuacja wymaga ich używania, przykrywamy lnianą ściereczką, chowamy w koszyku, torbie historycznej. Powyższy zakaz nie dotyczy wnętrza namiotów. UWAGA! !! Prośba o przygotowanie lnianych szmatek, ściereczek, gdyż w trakcie posiłków korzystamy z chleba w foliowym opakowaniu, konserw, słoików. Możemy to przykryć i jest po sprawie; ) Za przedmioty historyczne uznajemy takie jakie uznaje Namiestnik a jak go nie ma patrz dział I. W kwestiach doraźnych dotyczących tegoż punktu decyduje Podstolina lub Marszałek. W związku z tym że bawimy się w Łęczycy wspólnie wszyscy chętnie pomagamy we wszystkich pracach obozowych w szczególności na prośbę Namiestnika, Oboźnego, osób wyznaczonych do zadań. W obozie pijemy alkohol oraz inne trunki z „umiarem” i zgodnie z naszym sumieniem i możliwościami. Gdy nasze sumienie i możliwości nie mogą się ze sobą pogodzić patrz dział I. W obozie spożywamy żywność w sposób kulturalny i zgodnie z naszym sumieniem i możliwościami. Gdy sumienie i możliwości nie godzą się z kulturą lub odwrotnie albo jeszcze inaczej (casus mikstus) patrz dział I. We wszystkich wyżej nie uregulowanych przypadkach, trudnych do przewidzenia, patrz dział I.
4. MANEWRY i INSCENIZACJA
Ze względu na to, że jesteśmy Chorągwią bojową, uprasza się wszystkich uczestników o zabranie ze sobą sprzętu. Manewry są obowiązkowe dla wszystkich uczestników, z wyjątkiem mających zadania obozowe.
5. UWAGI KOŃCOWE
Namiestnik Chorągwi Ziemi Łęczyckiej Michał Lewartyn Wojtysiak
Marszałek Jest na urlopie wypoczynkowym
Oboźny/Regimentarz Tomasz Jóźwiak „Juzek”
Podstolina Anna Owczarczak
Zastępcy Oboźnego w hierarchii (Zastępcy oboźnego mianowania są każdorazowo na czas wydarzenia przez oboźnego.) Marcin Owczarczak „Diego” Mieszko Czubaszek „Mieszko”
Dowódcami Grup są demokratycznie i wolni wybrani Dowódcy Grup, samozwańcy lub mianowani na czas wydarzenia, albo też tacy, którzy siłą przejęli władzę (Namiestnik uszanuje).